Anasayfa EĞİTİM AKTÜEL Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversiteler ne zaman açılacak? sorusu ile ilgili YÖK açıklaması araştırılıyor. Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle üniversitelerde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitim yapılıyor. Öğrenciler 23 Mart tarihinden itibaren uzaktan eğitim alıyorlar. Öğrenciler isterlerse okullarını bu süreçte dondurabiliyorlar. Peki üniversiteler açılacak mı? İşte konu ile ilgili detaylar…

Koronavirüs önlemleri kapsamında üniversiteler 23 Mart tarihinden itibaren uzaktan eğitime devam ediyorlar. Üniversiteler açılacak mı? Üniversiteler ne zaman açılacak? soruları araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören öğrenciler, talep etmeleri halinde 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde kayıtlarını dondurabiliyorlar. Peki üniversiteler ne zaman açılacak?

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

23 Mart tarihinde üniversitelerde başlayan uzaktan eğitim devam ediyor.

Üniversitelerin ne zaman açılacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

29 Nisan’da yapılan Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) yapılan açıklamada, küresel Kovid-19 salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında üniversitelerde örgün eğitime son vererek başlatılan uzaktan öğretim faaliyetlerinin, aralıksız devam ettiği ifade edildi.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


8 × üç =