Anasayfa BURSA Bursa Teknik Üniversitesi’nin gurur tablosu

Bursa Teknik Üniversitesi’nin gurur tablosu

İspanya’nın en büyük araştırma merkezi olan Ulusal Araştırma Kurumu’ndaki Cybermetrics Laboratuvarı; geliştirdiği Webometrics adlı çalışmayla üniversiteler ile öğretim üyelerini web üzerindeki etkinliklerine göre sıraladı. Webometrics, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında yürüttüğü ACUMEN (Academic Careers Understood Through Measurement and Norms) adlı projede bilim insanlarının web üzerindeki bilimsel etkinliklerini, ülke ülke değerlendirerek bir liste oluşturdu.

Bilim insanlarının araştırma performansını değerlendirmek üzere geliştirilen ‘H-Index’ ile atıf sayılarının kullanılarak, Türk akademisyenler arasında yapılan sıralamadan oluşan 2 bin 600 kişilik listeye, Bursa Teknik Üniversitesi’nden (BTÜ) 8 bilim insanı girdi.

Ülkemizin değerli bilim insanlarının bulunduğu listede BTÜ, Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ali Sürmen, Doç. Dr. Ali Rıza Yıldız, Doç. Dr. Ender Gökhan Gece, Doç. Dr. Mehmet Ferdi Fellah, Doç. Dr. Idris Çerkez, Doç. Dr. İsa Yüksel, Doç. Dr. Ayşe Çelik Bedeloğlu ve Yrd. Doç. Dr. Onur Saray başarılı akademik çalışmaları ile yer aldılar.

Bunlara da gözatın

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


− 2 = bir