Anasayfa BURSA ​Bursalı gençler mutfakta yeteneklerini sergiledi

​Bursalı gençler mutfakta yeteneklerini sergiledi

Türkiye’de kadın aşçı sayısını artırmak amacıyla 2016 yılında “Gelecek Atölyeleri” projesini hayata geçiren Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, aşçılık eğitimi veren meslek liselerinde eğitim ve istihdam çalışmalarını sürdürüyor. Sodexo’nun desteklediği 4 okuldan biri olan Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yiyecek ve İçecek Hizmetleri bölümünde okuyan 32 öğrenci, “Türk Mutfak Yemekleri Tanıtım Günü/ İç Anadolu Bölgesi Yemekleri” etkinliğinde 26 çeşit yöresel yemek yaparak marifetlerini sergiledi. Sodexo’nun destekleriyle gerçekleştirilen etkinliğe Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal katıldı.

Bugüne kadar 4 okulda 1000’den fazla öğrencinin eğitimine katkı sağlayan Sodexo, “Gelecek Atölyeleri” projesi kapsamında meslek liselerinin yiyecek-içecek bölümlerine aşçılık atölyeleri kurmasının yanı sıra öğrencilere staj ve iş imkânı da sağlıyor.

Ahmet Zeytinoğlu: İş yaşamına adım atıyorlar
Gelecek atölyesi projesinin Sodexo Global tarafından da desteklendiğinin altını çizen Sodexo Türkiye CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “Kız çocuklarının iş hayatına adım atmasını sağlıyoruz. Kendi ayakları üzerinde duran kadın aşçılar yetiştirerek, Türkiye’de kadın istihdamına katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Başarılı öğrencilere istihdam fırsatı
Atölye desteği verdikleri okullarda eğitim alan öğrencilerin mesleki gelişimleri için tüm kaynaklarıyla yanlarında olduklarını hatırlatan Zeytinoğlu, “Öğrencilerimizin uygulamalı derslerinde kullanacakları tüm hammaddeleri sağlıyor, öğrencilerimizi Sodexo şefleriyle buluşturuyoruz. Öğrencilerimizin başarılarını ulusal ve uluslararası yarışmalarda sergilemesine imkân veriyoruz. En önemlisi ise Sodexo Entegre çatısı altında staj imkânı sunuyor, global bilgi birikimi ve uzmanlığımızı onlarla paylaşıyoruz. Başarılı öğrencilerimizi ise Sodexo Entegre bünyesine katarak istihdam yaratıyoruz” diye konuştu.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


altı × 2 =