Anasayfa BURSA Yaşayan geçmişi ile Bursa okullarda

Yaşayan geçmişi ile Bursa okullarda

Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerine yönelik farkındalık oluşturmak ve kentlilik bilincine sahip nesil yetiştirilmesi amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Yaşayan Geçmişi ile Bursa okulunuzda’ projesi Harmancık’ta gerçekleştirildi.

‘Yaşayan Geçmişi ile Bursa okulunuzda’ projesinin yeni eğitim ve öğretim dönemindeki ilk sunumları Harmancık ilçesinde başladı. Harmancık Ortaokulu, Harmancık İmam Hatip Ortaokulu ve Harmancık Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm şube Müdürlüğü personelleri tarafından Bursa’nın tarihi ve kültürel değerleri, UNESCO Dünya Mirası alanları, Bursa Müzeleri görsel sunumla tanıtıldı.

Sunumlara katılan 450 öğrenciye çeşitli hediyeler takdim edildi. 2016-17 eğitim yılı ile hayata geçirilen projede, Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerine yönelik farkındalık oluşturma ve şehirlilik bilincinin kazandırılması amaçlanıyor. Daha önce Keles ve Orhaneli ilçelerinde gerçekleştirilen sunumlar öncelik olarak yine merkeze uzak ilçeler ile hizmete devam edecek.

Bunlara da gözatın

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


4 × = yirmi