Anasayfa BİLİM TEKNOLOJİ UÜ İnşaat Mühendisliği’ne modern laboratuvarlar

UÜ İnşaat Mühendisliği’ne modern laboratuvarlar

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde yapımı tamamlanan Bilgisayar Laboratuvarı ile Yapı Malzeme Laboratuvarı gerçekleştirilen bir törenle hizmete açıldı.

Önceki yıl hayırsever işadamı Muzaffer Rızvanoğlu tarafından yapımı üstlenilen BUÜ İnşaat Mühendisliği Yapı Malzemeleri Laboratuvarı ve üniversite bütçesinden maliyeti karşılanan Bilgisayar Laboratuvarı’nın açılış töreni yapıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZ BU HİZMETLERİ İYİ DEĞERLENDİRSİN”
Törende konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, laboratuvarların açılması için katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Ticaret yapmanın her zaman belirli riskleri beraberinde getirdiğine işaret eden Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Muzaffer Rızvanoğlu’nun ise böyle bir yatırımla hiçbir zaman kaybetmeyeceğini vurguladı. Uludağ Üniversitesi’nin çok önemli bir süreci ihya ettiğini kaydeden Milletvekili Ödünç; “Şuandaki Rektörümüz mühendis kökenli bir akademisyen. Yanılmıyorsam da üniversitenin kuruluşundan itibaren ilk kez bir mühendis kökenli akademisyen buraya Rektör olarak atanıyor. Bu durum tüm mühendislik alanları için çok önemli bir gelişmedir. Bunu saygıdeğer akademisyenlerimizin ve çok kıymetli öğrencilerimizin değerlendirmesini, üniversitemiz adına önemli kazanımlar elde edilmesini temenni ediyorum. Mühendislik sektörü, özellikle inşaat mühendisliği öğrenciler için çok isabetli bir seçim olmuş. Bursa şehrimiz de bu sektör için önemli kazanımlara sahip. Ben sizlerin ülkemize, kentimize ve mesleğimize çok önemli katkılar sağlayacağınıza inanıyorum. Yapımı tamamlanan laboratuvarımızın da üniversitemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu

ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİNİN ALTYAPISI LABORATUVARLARDIR
BUÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ise göreve geldikleri ilk günden itibaren üniversiteyi olması gereken konuma getirmek için çaba sarf ettiklerinin altını çizdi. Üniversitenin içerisinde huzuru ve birliği oluşturmaya devam ettikleri müddetçe, verimliliğin de artmaya devam edeceğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay; “Biz üniversitemizde 3. Nesil Üniversite modelini uygulamaya çalışıyoruz. Burada yapılan çalışmaların raflarda kalmaması, ilgili sektörlerde karşılık bulması için çabalıyoruz. Biz tüm fakültelerimizi ve bölümlerimizi eşit derecede önemli görüyoruz ve gelişmeleri için uğraş veriyoruz. Eğitim ve araştırma bizim işimizin bir parçasıdır. Üniversitede olması gereken budur. Üniversite araştırma yapar. Akademisyen olarak bu çalışmaların yanı sıra, sektör temsilcileriyle birlikte çalışmalıyız. Eğitim, araştırma ve sektörlerle çalışmayı başaran üniversite 3. Nesil Üniversitedir. Bizler de bu seviyeye gelebilmek için çalışmalar yürütüyoruz. Araştırma altyapısı da laboratuvar sayımızı arttırmaktan geçiyor. Bizler de bu yapımızı geliştirmeye çalışıyoruz. Bugün açacağımız laboratuvar da buna en güzel örnektir” dedi.

HİÇ BU KADAR MUTLU OLMAMIŞTIM
Hayırsever işadamı Muzaffer Rızvanoğlu da böylesine faydalı bir laboratuvarın yapılmasına katkıda bulunduğu için kendisini çok gururlu hissettiğini kaydetti. Laboratuvarın yapım ihtiyacının kendisine aktarıldığı ilk andan itibaren elinden gelen tüm gayreti gösterdiğini ifade eden Rızvanoğlu; “Ben bu işi yaptığım için çok mutlu oldum. Hayatım boyunca harcadığım paralar içerisinde bu kadar mutluluk duyduğum başka bir iş olmadı. Herkesin bu duyguyu yaşamasını istiyorum. Diğer işadamlarını ve hayırseverleri de böyle bir projeye ön ayak olmaları konusunda göreve davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından önce İnşaat Mühendisliği Bilgisayar Laboratuvarı’nın ardından da Yapı Malzemeleri Laboratuvarı’nın açılışı gerçekleştirildi. Laboratuvarların açılış kurdelesini BUÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz, İşadamı Muzaffer Rızvanoğlu, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler hep birlikte kesti.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


dokuz − = 1