Anasayfa BURSA Uludağ Üniversitesi’nin Yeni Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay

Uludağ Üniversitesi’nin Yeni Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay

Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Uludağ Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

Yükseköğretim Kurulu tarafından Rektör Adayı olarak 1. sıradan Cumhurbaşkanlığı’nın onayına gönderilen Prof. Dr. Yusuf Ulcay, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Uludağ Üniversitesi’nin yeni Rektörü olarak atandı.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “İlk mezunlarından biri olduğum Uludağ Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle Rektör olarak atanmak mutluluk ve onur verici. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bizlere güvenen herkese şükranlarımı sunuyorum” açıklamasını yaptı.

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, 2023 HEDEFLERİNE LİDERLİK YAPACAK
“Uludağ Üniversitesi’ni bulunduğu kente ve sahip olduğu potansiyele yakışır bir dünya üniversitesi yapma vizyonumuza destek veren herkese teşekkür ediyor, yeni dönemin kentimiz ve üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum ” diyen Rektör Ulcay, “Yeni Rektör, Yeni Yönetim, Yeni Üniversite anlayışıyla Bursa’mızın ve ülkemizin gelecek hedeflerine liderlik eden, Hepimizin Rektörü, Herkesin Üniversitesi parolası ile kentin tüm dinamikleri ile sağlam diyaloglar ve işbirlikleri kuran bir yönetim anlayışı ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

‘3. NESİL ÜNİVERSİTE’YE DÖNÜŞÜM REFORMLARI
Uludağ Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, açıklamasını şöyle tamamladı;
“Kuruluşundan sayın Prof. Dr. Kamil Dilek’e kadar Uludağ Üniversitesi’ne hizmet eden tüm rektörlerimize, yöneticilerimize, akademik ve idari personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Uludağ Üniversitesi’nin kurumsal kimliğini ve saygınlığını en üst düzeye taşıyabilmek öncelikli hedefimizdir. Bu doğrultuda ulusal ve yerel düzeyde tüm paydaşlarla değer üretmek üzerine etkin işbirlikleri kurarak, Türkiye’nin 2023 ve gelecek hedeflerine ulaşmasına önemli katkılar koyacağız.

Bilginin ve teknolojinin şekillendirdiği yeni global sistemde 40 yılı geride bırakan üniversitemiz için farklı bir ufuk belirledik ve ‘3. Nesil Üniversite’ vizyonumuzu ortaya koyduk. Bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için de teknoloji üreten, ileri teknolojiyi kullanan ve transfer eden bilimsel üretim merkezi olma yolunda üniversitemizde önemli reformları hayata geçireceğiz.

Öğretim elemanlarımızdan çalışanlarımıza ve öğrencilerimize kadar herkesin katkısını almayı arzu ettiğimiz, ortak aklı hâkim kılmak istediğimiz yeni dönemde tüm camiamızın birikim ve deneyimlerinden yararlanmak üniversitemizi hak ettiği noktalara taşımamızda bize güç verecektir”

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


yedi + = 8