Anasayfa BİLİM TEKNOLOJİ Teknoloji Fen Okulları’dan akademik işbirliği adımları

Teknoloji Fen Okulları’dan akademik işbirliği adımları

Özel Teknoloji Fen Okulları, eğitim kalitesini üniversite işbirlikleri ile güçlendirmek için girişimlerine devam ediyor.

Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek için eğitime yön veren Özel Teknoloji Fen Okulları, belli kalıplar içerisinde ilerleyen eğitim anlayışı yerine daha etkin, teknoloji tabanlı ve öğrenciye özel öğrenme modelleri ile dikkat çekiyor.

Öğrencilerini akademik camia ve iş dünyası ile buluşturmak için Özel Teknoloji Fen Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atış ve Genel Koordinatör Orhan Karakoç, Bursa Teknik Üniversitesini ziyaret etti.

Ortaklaşa iş birliği ile öğrencilerini üniversite öğrencileri ile bir araya getirerek projeler üretmeyi hedeflediklerini belirten Atış, “Üniversite öğrencileri de projelerinde ve araştırmalarında Teknoloji Fen Okulları atölyelerinden ve imkanlarından yararlanabilecek. Akademik dünyayla yakın ilişkiler kurmak öğrenci ve öğretmenlerin eğitim hayatlarında daha etkili olacak. Daha başarılı projeler üretmek ve teknolojik gelişmeleri daha yakından takip edebilmek adına üniversite ile ortaklaşa iş birliği yapmak kendimizi eğitimde doğru ifade ettiğimizin göstergesidir” diye konuştu.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


1 − = sıfır