Anasayfa BURSA TEKFEN öğrencileri başarılarıyla göz dolduruyor

TEKFEN öğrencileri başarılarıyla göz dolduruyor

Özel Teknoloji Fen Okulları yenilikçi eğitiminin yanı sıra, sportif başarılarla da adından söz ettirmeye devam ediyor.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Açık Su Yüzme Şampiyonası müsabakasında Özel Teknoloji Fen Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Nazlı Buse Kaymak 3.000 metre yarışlarında Türkiye 1.’si olarak okuluna ve ailesine büyük bir sevinç yaşattı. Şampiyon Yüzücü, bu başarısıyla Milli Takım seçmelerine katılmaya da hak kazandı. Elde ettiği birincilik nedeniyle çok mutlu olduğunu belirten Nazlı Buse Kaymak, milli takım seçmeleri için şimdiden çalışmalara başladığını söyledi.

Teknoloji Fen Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Dağhan Yılmaz ise Türkiye Sutopu Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalarda Türkiye 3.’lüğü kürsüsüne çıkma başarısı gösterdi. Sutopunun en zor spor dallarından biri olduğunu belirten Dağhan Yılmaz, bu branşın ekip sporu olması nedeniyle takım arkadaşları arasında koordinasyon gücünü arttırdığına işaret ederek, kendi ve okulu adına sağladığı başarı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Teknoloji ve fen alanları dışında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da öğrencilerinin başarılı olmalarından büyük bir mutluluk duyduklarını vurgulayan Okul Müdürü Müge Düşmez, öğrencilerinin başarılarının çoğalarak artmasını dilerken, sporun çocukların sadece bedensel gelişimine değil, sosyalleşme süreçleri ve özgüvenlerinin gelişmesine de büyük katkısı olduğunun altını çizdi.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


× altı = 18