Anasayfa BURSA MOSDER meslek lisesi öğrencilerine mobilya sektörünü tanıttı

MOSDER meslek lisesi öğrencilerine mobilya sektörünü tanıttı

Isparta Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden gelen 40 kişilik mobilya ve iç mekan tasarımı bölümü öğrencileri ve öğretmenleri, mobilya sektörünü daha yakından tanımak için bir günlük keyifli bir yolculuğa çıktı.

Öğrenciler, MOSDER üyesi olan Weltew Home’un İnegöl’de yer alan fabrikasında bir mobilyanın üretim süreçlerine dair tüm detayları inceleme fırsatı buldular. Daha sonra Weltew Home yetkilileri ile birlikte bölgenin sektörel en önemli organizasyonlarından biri olan MODEF Fuarı’nı ve İnegöl’de yer alan Mobilya Kent Müzesi’ni ziyaret ettiler. Genç öğrencilerin, mezun olduktan sonra çalışma imkanı bulacakları mobilya sektörüne dair gözlem yapabildikleri ve deneyim kazandıkları için oldukça mutlu oldukları gözlemlendi…

Sektörün eleman sıkıntısını meslek liseleriyle çözeceklerini belirten MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, şu değerlendirmelerde bulundu; ”Biz yönetim olarak işe okullardan başlayacağız. Milli Eğitim Bakanlığı ile mesleki liselerimizi ön plana alacağız. Çünkü onlar bu sektörü yukarılara çıkarıyor. Sektörümüzdeki ustabaşılar, üretim müdürleri veya satış-pazarlama müdürleri bu okullardan mezun oluyor. Bizler Milli Eğitim Bakanlığı ile bu işe el atacağız. 2020’de konuyla ilgili projeler yapıp sunacağız.”

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


iki − = 1