Anasayfa BİLİM TEKNOLOJİ Bakan Özlü; “Sürekli eğitim merkezlerimizi daha işlevsel hale getireceğiz”

Bakan Özlü; “Sürekli eğitim merkezlerimizi daha işlevsel hale getireceğiz”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla 15 üniversite ile sürekli eğitim merkezlerine ilişkin protokol imzalandı.

Bu projeyle ilk etapta 10 araştırma üniversitesi ve 5 aday üniversite bünyesindeki sürekli eğitim merkezlerinde eğitim vereceklerini açıklayan Bakan Faruk Özlü, “Bu eğitim programını ileriki günlerde daha da yaygın hale getireceğiz” dedi.

Bakan Özlü, iş birliğinin amacının yüksek teknolojili ürünler geliştirmek için nitelikli insan kaynağı yetiştirmek olduğunu ifade etti. Sürekli eğitim merkezlerini daha da işlevsel hale getirmek için yeni bir projeyi hayata geçireceklerini açıklayan Özlü; “Böylelikle katma değeri yüksek ürünler tasarımında ve teknoloji geliştirilmesinde görev alacak iş gücünün niteliklerini artıracağız” açıklamasını yaptı.

Bakanlık tarafından Ar-Ge ve tasarım merkezi olarak ilan edilen ve teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçlarını belirleyerek projeyi başlattıklarının altını çizen Faruk Özlü, firmalardan gelen talepler doğrultusunda proje yönetimi, Ar-Ge, teknoloji ve inovasyon yönetimi, bilgi teknolojileri yönetimi başlıkları altında eğitim desteği sağlamaya karar verdiklerini belirtti.

KOBİ ölçeğindeki firma çalışanlarının da bu eğitimlerden faydalanmalarını tavsiye eden Bakan Özlü, “Eğitim bedelinin yüzde 50′sini KOSGEB’in karşılaması hususunu gündemimizde. Bütün özel sektör Ar-Ge ve tasarım merkezlerini, teknoloji geliştirme bölgelerindeki firmaları ve KOBİ’lerimizi, bu önemli destek ve eğitim programına katılmaya çağırıyorum” dedi.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


7 − = üç