Anasayfa EĞİTİM AKTÜEL YÖK’ten Filistin’e destek!

YÖK’ten Filistin’e destek!

Yükseköğretim Genel Kurulu, mazlum Filistin halkına destek veren bir açıklama yayınladı. İsrail tarafından yapılan katliama dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“İsrail Devleti, altmış yılı aşkın bir süredir bölgede işlediği insanlık suçlarına bir yenisini daha eklemiş ve uluslararası hukuku ayaklar altına almıştır. Gazze’de kadın ve çocuk dâhil çok sayıda masum insanı öldürerek tarihe kara bir leke olarak düşecek büyük
bir katliam yapmıştır.

Mazlum Filistin halkının yaşama hakkına sahip çıkmak hepimizin görevidir. Filistin halkı şehitlerini toprağa, acılarını kalplerine gömerken üzerimize düşen, her ortamda Filistin’e yalnız olmadığını göstermektir.

Filistin davası Türk milletinin ortak hassasiyetidir. Bugün Türkiye’deki herkesim; üzerlerine kurşun yağdırılırken ve toprakları adım adım işgal edilirken, Kudüs’ü korumak için verdiği mücadelede Filistin’in yanında durmaktadır.

Türk akademisinin her bir ferdinin üzerine düşen, Filistin davasını bütün bilimsel platformlarda etkin bir şekilde duyurmak ve bu mazlum halkla duygularımızı paylaşmaktır.

Yükseköğretim Kurulu olarak mazlum Filistin halkının yanında olduğumuzu kararlılıkla beyan ediyor, Filistinli gençlerin yükseköğrenime erişimini ve Filistin üniversitelerinin akademik çalışmalarını desteklemeyi insani bir görev biliyoruz.”

Bunlara da gözatın

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


dokuz × = 81