Anasayfa EĞİTİM AKTÜEL TEGEP Zirvesi ‘çarpışma’ temasıyla 8. kez düzenlenecek

TEGEP Zirvesi ‘çarpışma’ temasıyla 8. kez düzenlenecek

Kurumlarda öğrenme ve gelişim alanında çalışan tüm profesyonellere seslenen ve bu çerçevede içerik açısından en kapsamlı Zirve olan TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi’ne sayılı günler kaldı. Bu yıl 8.’si 24-25 Ekim 2018 tarihlerinde, İstanbul’da Fenerbahçe Divan Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşecek olan Zirve’nin ana teması “ ÇARPIŞMA” olarak belirlendi.

TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nde bu yıl Çarpışma teması bağlamında, teknoloji ve insanın sıkça karşı karşıya geldiği, çarpıştığı ve iç içe geçtiği yeni dönemin öğrenme ve gelişim dünyamıza ve profesyonellere olan yansımaları ele alınacak. Her yıl onlarca farklı kurumdan yüzlerce profesyonelin katıldığı Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nde, katılımcılara yine bir ufuk turu yaşatmak ve vizyon katmak hedefleniyor.

”Çarpışma” teması çerçevesinde otuzun üzerinde uzman konuşmacının yer alacağı Zirve’de konuşmacıların büyük bölümü netleşti ve açıklanmaya başlandı. Teknolojik gelişmelerin belirleyici olacağı yakın gelecek ve yeni dünya düzeninde meslekler, yetkinlikler ve iş yapış şekillerinde ne gibi değişimlerle karşı karşıya olacağımızla dair konuşmalarıyla M. Serdar Kuzuloğlu, Ebru Çapa, Dr. Sertaç Doğanay ve Yiğit Kulabaş Zirve’de geleceğe dair vizyon açacaklar. Dr. Özgür Bolat, Doç. Dr. Azmi Varan, Ali Koç öğrenme, değişim, dijital dünyada başarı ve mutluluk odağında gerçekleşecek konuşmalarıyla öğrenmenin yeni yüzlerine odaklanacaklar. Dr. Yener Girişken “Akılla Duygunun Çarpışması”yla ortaya çıkan iletişim ve öğrenme sürecine değineceği konuşmasıyla; Dr. Kerem Dündar, gelecekte beyin eğitimini, hem eğitimci hem de eğitimi alan tarafından ele alacağı konuşmasıyla Zirve’de yer alacaklar. Zirve’nin yurt dışından konuklarından olan The Wharton School Kurumsal İlişkiler Bölge Direktörü Claudia Benassi ise gelişim ve yetenek yönetimi süreçlerinde soru sormanın değiştirici gücüne dair bir ufuk turu yapacak. Zirve’nin İtalya’dan konuğu olan Barilla Akademi Öğrenme ve Gelişim Birimi yöneticisi Francesca Quintavalla ise akademinin dijital dönüşüm süreçlerini paylaşacağı bir sunumla Zirve’de yerini alacak. Shane Cragun ise bozulma çağı olarak adlandırılan dönemde eğitim ve gelişim profesyonellerinin kendilerini nasıl konumlandıracaklarına dair bir sunumla Zirve’nin yurt dışından ağırlayacağı bir diğer isim olacak.

Zirve’de öğrenme ve gelişim alanından iyi örnekler, ödül almış uygulamalar da katılımcılarla paylaşılacak. Vestel, Daiikin, Hugo Boss ve daha pek çok kurum iyi uygulama örneklerini, deneyimlerini paylaşmak üzere Zirve’de yer alacaklar. Ayrıca bilinçli farkındalık (mindfullnes), teknoloji trendleri, tasarım odaklı düşünme (design thinking)-öğretim tasarımı, neuroplasticity, dijital içerik tasarımı, öğrenme çevikliği (agile learning), yalınlaşma, anlam arayışı gibi daha pek çok konu başlığında birçok değerli konuşmacı Zirve’de yer alacak.

Zirve’de bir ilk: Sponsorlu deneyim seansları
Zirve’de ayrıca bu yıl ilk defa sponsorlu deneyim seansları yer alacak. Öğrenme ve gelişim alanında ürün ve hizmet sunan firmalar ile bu ürün ve hizmetleri talep edenleri buluşturacak olan bu seanslarda, katılımcılara ilgilendikleri ürün ve hizmetlerle ilgili deneyim yaşatılması hedefleniyor. Ayrıca birçok firma ürün ve hizmetlerini tanıtmak üzere stantlarında öğrenme ve gelişim profesyonelleriyle buluşacak.

Bu yıl Fenerbahçe Divan Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşecek olan Zirve’nin Ana Sponsorları Garanti Bankası, MCT -Managment Center Türkiye, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Pearson olurken, Resmi Sponsor ise Yapı Kredi Bankacılık Akademisi oldu. Zirve’nin destekçileri ve sponsorları ise şöyle: Enocta, Acıbadem Mobil Sağlık, Uzak Yakın, Şensezgin&Kurmuş Danışmanlık, GNR Eğitim Eğitim Dan., Capsim Eğitim Dan., Dale Carnegie Academy, EEC. Sponsorluk başvuruları ise halen sürüyor.

Kayıtların Zirve tarihine kadar devam edeceği Zirve’ye katılım ve detaylı bilgi için TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği ile iletişime geçilebilir, www.egitimvegelisimzirvesi.com ve www.tegep.org sayfalarından gelişme ve detaylar takip edilebilir.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


+ dört = 10