Anasayfa EĞİTİM AKTÜEL Dış Politika ve Güvenlik Kış Okulu başlıyor

Dış Politika ve Güvenlik Kış Okulu başlıyor

Coğrafi açıdan çok stratejik bir konuma sahip olan Türkiye, bir yandan NATO üyesi ve ABD’nin stratejik ortağı olma özelliği taşırken, diğer yandan İran ve Rusya gibi günümüz dünyasında söz sahibi bölgesel güçlerin komşusu. Ayrıca, bugün iç savaş ve politik gerilimler yaşayan Orta Doğu ülkeleriyle de sınırı var.

Altınbaş Üniversitesi ve BİLGESAM ortaklığında düzenlenecek 3. Dış Politika ve Güvenlik Kış Okulu, kritik konumuyla çok stratejik ve akılcı bir dış politika izlemesi gereği bulunan Türkiye için alternatifleri tartışacak.

13-17 Mart tarihlerinde Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe kampüsünde gerçekleşecek Dış Politika ve Güvenlik Kış Okulu, Türk dış politikasını tüm yönleriyle ele alırken, aynı zamanda politika yapım sürecindeki aktör ve kurumlar ile Türkiye’nin bölgesel ve küresel güçlerle olan ilişkisini de inceleyecek. Orta Doğu, Karadeniz ve Güney Kafkasya bölgelerinde güvenlik gibi alt başlıkların da ele alınacağı program ve başvuru koşulları hakkında http://www.bilgesam.org/en/incele/7841/-foreign-policy-and-security-winter-school–13-17-march-2019/#.W_0d1LpuLIV linkinden bilgi alınabiliyor.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


3 − üç =