Anasayfa BİLİM TEKNOLOJİ Dijital Kütüphanem hızla gelişiyor

Dijital Kütüphanem hızla gelişiyor

Türkiye’deki akademisyen, öğrenci ve bilgiye ulaşmak isteyen her kesimden okuyucuyu tek platformda buluşturan www.dijitalkutuphanem.com hızla gelişiyor.

Platform üzerinden akademisyen ve öğrenciler; yüksek lisans tezi, doktora tezi, makale, ders kitabı, ders notu, video, müzik, fotoğraf, resim, heykel ve buna benzer eserlerini tercihe bağlı olarak ücretli veya ücretsiz yayınlayıp, fiyat belirledikleri takdirde telif geliri elde edebilecekler.

Platformda araştırmaya ve okumaya gönül vermiş kişilerde kendilerine ait kitapları, video, müzik ve görselleri yükleyip satışa sunabilecek.

Dijital Kütüphanem’de akademik eserler yanında akademik olmayan eserler de yayınlanabilecek. Bilgiyi paylaşma amacında olan herkese açık portal sayesinde, eserlere dünya genelinde erişim sağlanabilecek. Öğrenciler ders notlarını satışa sunarak eğitimlerine maddi katkıda bulunurken, öğretim elemanlarının eserlerinin kayıt dışı yayınlanması en aza indirgenmiş olacak.

Öğretim elemanları, dünya genelindeki tüm öğrencilere ve toplumun diğer bireylerine bilgilerini aktarabilecek, çok geniş kitlelere ulaşarak eserlerinin satışını arttırabilecekler. Öğrenciler aynı dersin farklı üniversitelerdeki ders notlarına da ulaşabilecek, birden çok farklı kaynaktan yararlanabilecek, aynı dersi anlatan farklı öğretim üyelerinin videolarını izleyip, sesli anlatımlarını dinleyebilecekler.

Türkiye’nin en büyük dijital kütüphanesine üye olan kullanıcılar arkadaş listeleri oluşturabilecek, arkadaşlarına kitap veya içerik hediye edebilecek, satın aldıkları tüm içeriklere sınırsız erişim sağlayabilecekler.

Portal, dileyen herkesin eserlerini yayınlamalarına fırsat vererek, özellikle bilimsel yayınlara ücretsiz veya ucuz fiyatlı erişimle eğitime ve akademik hayata da katkıda bulunacak. ‘Eğitimde fırsat eşitliği’ sloganıyla yola çıkan Dijital Kütüphanem heyecanla yeni okuyucularını bekliyor.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


× 8 = kırk