Anasayfa EĞİTİM AKTÜEL Bosch’un Online Kariyer Kampı tamamlandı

Bosch’un Online Kariyer Kampı tamamlandı

Bosch Türkiye’nin bu yıl yeni adı ve yeni tasarımıyla düzenlediği ‘Bosch Smart Experience’ etkinliği için gelen başvurular arasından seçilen 5 üniversite öğrencisi, 4 gün boyunca üretimden Ar-Ge’ye, kariyer gelişiminden pazarlama ve marka iletişimine kadar pek çok süreci bizzat görüp, Bosch dünyasını yakından inceleme fırsatı buldu. Türkiye’nin ilk online tarafta da yürütülen kariyer kampına ilgi büyüktü.

Öğrenciler; Manisa Termoteknik Fabrikası, Bursa Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası, Bursa Bosch Rexroth Fabrikası ve İstanbul Genel Merkez’de gerçekleştirilen vaka çalışmaları, kariyer sohbetleri, Ar-Ge ve üretim gezileri ile proje çalışmalarına katıldı.

Manisa Bosch Termoteknik Fabrikası’nda başlayan etkinliğin ilk ayağı olan Smart Innovation Day’de, geleceğin kombi-ısınma sistemleri ve bu kapsamda yapılan çalışmalar aktarıldı. Daha sonra Bursa Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası’nda gerçekleşen Smart Industry Day’de ise Sanayi 4.0 çerçevesinde dijitalleşen fabrikalar anlatıldı. Öğrenciler katıldıkları workshoplar sayesinde konuyu daha detaylı deneyimleme imkanına sahip oldu. Etkinliğin üçüncü gününde Bursa Bosch Rexroth Fabrikası’nda Smart Designers Day’de öğrencilere, Design Thinking metodu ve kullanıcı odaklı çözümler hakkında eğitim verildi.

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young öğrencilerle…
Etkinliğin son gününde, 17 ülkenin merkezi olan Bosch Küçükyalı Genel Merkezi’nde Smart Management Day düzenlendi ve bu etkinlikte dijital pazarlamadan kariyer danışmanlığına kadar farklı konular işlendi. Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young da öğrencilerle bir araya gelerek kariyerleri için bazı ipuçları verdi ve öğrencilerin sorularını cevapladı.

Yeni adı ve yeni tasarımıyla: Bosch Smart Experience
Smart Experience, öğrencilerin bir şirketi yakından tanıyabilecekleri, online ve offline’da eş zamanlı gerçekleşen Türkiye’deki ilk sosyal kariyer kampı olarak üniversitelilerden büyük ilgi gördü.

Bosch, SMART kelimesini, her harfi kendi odak konularıyla ilgili olacak şekilde tasarladı. (S)ocial, (M)obile, (A)mbitious, (R)emarkable (T)alents kelimelerinin birleşiminden oluşan yeni isimle, sosyal mühendisliğin, yani iş ve yaşam dengesinin, mobil çalışmanın getirdiği esnekliğin ve mobilitenin getirdiği dönüşümün, Bosch’un geleceği şekillendirmeye olan inancının ve kararlılığının altını çizmek amaçlandı.

Kampta, gençlere sadece bilgi vermekle yetinilmeyip, bu bilgileri deneyimleyebilecekleri bir ortam da sunuldu. Dört gün boyunca gerçekleştirilen etkinliklerde yeni konseptlerle gençlere farklı alanlarda deneyimler yaşatıldı.

Smart Experience sosyal medyada yoğun ilgi gördü
Kamp boyunca gerçekleştirilen etkinlikler #smartexperience etiketinde ve Instagram üzerinden yapılan canlı yayınlarla paylaşıldı. Bu sayede etkinliğe katılan 5 öğrenci dışında, etkinliğe ilgi duyan ve günümüz trend konularını takip etmek isteyen diğer genç yeteneklerle de etkileşime geçildi. Öğrencilere yöneltilen 5 mühendislik sorusuna toplamda 780 cevap alındı. Etkinlik boyunca yapılan paylaşımlar ile toplamda 450.000 kişiye ulaşıldı. Etkinlik boyunca Instagram üzerinden yapılan canlı yayınlar toplamda 4.560 kişi tarafından izlendi.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


dört + 8 =