Anasayfa EĞİTİM AKTÜEL Altınbaş Üniversitesi’nden yeni bir kaynak yayın

Altınbaş Üniversitesi’nden yeni bir kaynak yayın

Küresel değişimlerin etkilerinin pek çok sektörde hissedildiği günümüzde eğitim de yeni yaklaşımlar ve değişen iş süreçlerinin direkt olarak yansıdığı alanların başında geliyor. Dünyadaki teknolojik gelişmeler ve yeni stratejiler, pek çok sektöre insan kaynağı sağlayan, özellikle mesleki ve yükseköğretimle nitelikli insan gücü yetiştirme uğraşındaki eğitim sektörünü yakından ilgilendiriyor.

Altınbaş Üniversitesi, bu gerçekten hareketle yükseköğretimde yeni küresel süreçlere uyumda yöneticiler ve politika belirleyicilere kaynak üretme amacıyla referans bir yayın hazırladı. Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. A.Ercan Gegez’in editörlüğünde geniş bir akademisyen kadrosu tarafından hazırlanan “Yükseköğretimde Tutundurma ve Strateji” adlı kitap Altınbaş Üniversitesi Yayınları arasında yerini aldı.

Üniversite yöneticilerine küresel gelişmeler ışığında yönetim stratejilerini belirlemede kaynak oluşturması amacıyla hazırlanan kitap, eğitimde değişen küresel yaklaşımları bilimsel bir bakışla ortaya koyuyor. Ele aldığı konularla ilgili geniş bir kaynakça da sunan 415 sayfadan oluşan kitap Altınbaş Üniversitesi ve seçkin kitapçılardan temin edilebilir.

Bunlara da gözatın

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


+ 2 = üç