Anasayfa EĞİTİM AKTÜEL ‘Abidin’le Gülümse’ mutluluk dağıtmaya devam ediyor

‘Abidin’le Gülümse’ mutluluk dağıtmaya devam ediyor

Altınbaş Üniversitesi ve Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği tarafından başlatılan “Abidin’le Gülümse” projesi çocukları mutlu etmeye devam ediyor. Adını Nazım Hikmet Ran’ın Saman Sarısı şiirindeki ünlü mısradan alan “Abidin’le Gülümse” projesi kapsamında, maddi imkânsızlıklar sebebiyle hayatlarında hiç doğum günü kutlaması yapamamış çocukların hayalleri gerçekleştiriliyor.

Projenin üçüncü etkinliğinde daha önce doğum gününü bir partiyle kutlayamayan 10 yaşındaki Mehmet için, Kidzania’da özel bir program düzenlendi. 11.yaşına basan Mehmet, kardeşleri ve kuzenleriyle yeni yaşını kendisine özel bir etkinlikle kutlamanın tadını çıkardı. Çocuklar Mehmet için düzenlenen partide dans edip, oyunlar oynayarak resimler çizdi. İlk kez bir doğum günü partisi yapılan Mehmet, “Abidin’le Gülümse” projesi sayesinde kardeşleri, kuzenleri ve ailesiyle birlikte hayalindeki gibi bir doğum günü kutlaması yaşadı.

Gündüzleri markette, akşamları ise bir tekstil dükkânında çalışan baba Menderes Bülbül ve ev hanımı anne Öznur Bülbül kutlama nedeniyle çocuklarının çok mutlu olduğunu ifade ettiler. Anne Öznur Bülbül çocuklarının ilk defa böyle bir etkinliğe katıldıklarını belirterek, “Çocuklar çok heyecanlandı. Örümcek Adam’ı duyunca çok mutlu oldular, çok eğlendiler” dedi.

Baba Menderes Bülbül ise, “Ben onlar için varım onları mutlu etmek için gece gündüz ne iş olsa çalışıyorum. Ülkemiz için, bizim için iyi yetişsinler istiyorum. Bugün burada çok mutlu oldular. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Doğum günü kutlanan minik Mehmet de yaşadığı mutluluğu, “Burada arkadaşlarımızla oyunlar oynadık. Çok eğlendik, çok güzel bir yer, sonra da bize pasta getirip kestiler” diyerek dile getirdi. Kidzania ve Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği sponsorluğunda gerçekleştirilen kutlamalarda çocuklar, hayallerindeki hediyelere kavuşmanın heyecanını da yaşadılar.

Gönüllülerin desteğiyle sürüyor
Küçük yüreklere büyük sevinçler yaşatan bu anlamlı projeyi hayata geçiren tüm katılımcılar tamamen gönüllü çalışıyor. Doğum günü kutlanan çocuklar, kutlama finalinde kendileri için mutluluğu ifade eden bir resim çiziyor ve bu resimler daha sonra düzenlenen etkinliklerle satılarak çocukların eğitim masrafları için harcanıyor.

Abidin’le Gülümse hakkında bilgi veren proje gönüllülerinden Altınbaş Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencisi Zehra Çelik, “Önümüzdeki günlerde çocukların çizdiği resimlerle sergi düzenleyeceğiz. Bu sergiden elde edilen gelirle onların eğitim hayatına destek olacağız. Bu resimleri aynı zamanda günlük hayatımızda kullandığımız ürünlere dönüştüreceğiz. Aslında onlar kendi eğitim hayatları için resim çizecek ve eğitimlerine desteği bir anlamda kendileri kazanacak” dedi.

Bunlara da gözatın

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


bir + 4 =